نقدینگی موردنیاز برای عرضه اولیه برق عسلویه، کمتر از 50 میلیارد تومان

سهامداران در تجهیز منابع برای این عرضه، متناسب با نقدینگی موردنیاز اقدام کنند
مدیرعامل فرابورس گفت: تعداد 36 میلیون و 400 هزار سـهم (معادل 5 درصد) از سهام نیروگاه برق عسلویه مپنا روز چهارشنبه هفته جاری در فرابورس عرضه خواهد شد که پیش بینی می شود حجم نقدینگی لازم برای این عرضه کمتر 50 میلیارد تومان باشد.

مدیرعامل فرابورس گفت : پنج درصد از سهام نیروگاه برق عسلویه مپنا معادل 36 میلیون و 400 هزار سهم روز چهارشنبه هفته جاری در فرابورس عرضه خواهد شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، امیر هامونی در خصوص عرضه اولیه شرکت نیروگاه برق عسلویه مپنا اظهار داشت: تعداد 36 میلیون و 400 هزار سهم معادل 5 درصد از سهام نیروگاه برق عسلویه مپنا روز چهارشنبه در  فرابورس عرضه خواهد شد که پیش بینی می شود حجم نقدینگی لازم برای این عرضه کمتر از 50 میلیارد تومان باشد.
وی ادامه داد: جای نگرانی از بابت تجهیز نقدینگی در بازار نیست اما سهامداران در این میان باید توجه داشته باشند که تنها متناسب با حجم این عرضه، تجهیز نقدینگی کنند.
هامونی افزود: سهامداران توجه کنند که بیش از نیاز خود ، نقدینگی برای این عرضه تجهیز نکنند، چون این عرضه، بسیار محدود است . گرچه نقدینگی حاصل از این عرضه ، دوباره به بازار بازخواهد گشت.
مدیرعامل فرابورس در خصوص تخصیص سهام این شرکت به فعالان بر خط (آنلاین) خاطر نشان کرد: از آنجایی فرابورس تصمیم گرفته است تا سهم کاربران آنلاین را در عرضه های اولیه گسترش دهد، سهم این گروه از سهامداران در عرضه اولیه نیروگاه برق عسلویه مپنا بیش از 45 درصد از کل حجم عرضه خواهد بود.
هامونی متذکر شد: از آنجایی که پیش بینی می شود بالای 20 هزار نفر از طریق آنلاین در این عرضه مشارکت کنند و کل حجم عرضه 5 درصد از سهام نیروگاه برق عسلویه مپنا خواهد بود، لذا 400 تا 500 سهم برای معامله گران برخط در نظر گرفته خواهد شد.
مدیر عامل فرابورس در ادامه تصریح کرد: متناسب با این محدودیت ها و سهام در نظر گرفته شده برای ایستگاه های معاملاتی و کلیه شعب کارگزاری، سهامداران هوشیار باشند و متناسب با میزان نقدینگی و میزان عرضه اولیه که صورت خواهد گرفت، تجهیز نقدینگی کنند تا دچار مشکل نشوند.
هامونی با اشاره به سرمایه شرکت و تأثیر آن بر بازار اشاره داشت: سرمایه شرکت 72 میلیارد تومان است که تأثیر زیادی بر بازار ندارد اما این سهم در نوع خود اولین نیروگاهی است که وارد بازار سهام خواهد شد که با ورود آن ، پای صنعت برق به این بازار باز می شود و به صنایع بورس و فرابورس نیز یک صنعت دیگر افزوده می شود.
هامونی در خصوص اظهار نظر سهامدار عمده در خصوص منابع حاصل از این عرضه بیان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته، منابع حاصل از این عرضه برای حمایت از همین سهم و حمایت از سهامدار عمده دوباره به بازار بر می گردد. 

پیام بگذارید