شرکت تولید برق عسلویه مپنا در بازار دوم فرابورس درج شد

شرکت تولید برق عسلویه مپنا متعلق به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) است که پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از چهاردهم دی‌ماه به عنوان هشتاد و ششمین نماد معاملاتی و سی و سومین شرکت در بازار دوم در فهرست نرخ‌های فرابورس قرار گرفت

شرکت تولید برق عسلویه مپنا به عنوان هشتاد و ششمین نماد معاملاتی فرابورس ایران درج شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از فرابورس، شرکت تولید برق عسلویه مپنا متعلق به شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) است که پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از چهاردهم دی‌ماه به عنوان هشتاد و ششمین نماد معاملاتی و سی و سومین شرکت در بازار دوم در فهرست نرخ‌های فرابورس قرار گرفت.
احداث انواع نیروگاه اعم از گازی، سیکل ترکیبی یا بخاری و بهره‌برداری از آن به‌منظور تولید برق، خرید و فروش و صدور آن، موضوع فعالیت این شرکت را تشکیل می‌دهد و سرمایه آن 728 میلیارد ریال است.
همچنین در پایان معاملات روز شنبه فرابورس، بیش از 213.5 میلیون اوراق بهادار به ارزشی بالغ بر 1338 میلیارد ریال در 35 هزار و 122 دفعه داد و ستد شد وآیفکس با 1.7 درصد افزایش به 879.5 واحد رسید.
بر این اساس وجود تقاضای 38.62 میلیون سهمی برای شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه به ارزش 180.2 میلیارد ریال و 22.06 میلیون سهمی ذوب آهن اصفهان به ارزش 100.29 میلیون ریال باعث شد که این شرکت‌ها بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز را به نام خود ثبت کنند.
در جریان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کود شیمیایی اوره لردگان، مجتمع معادن مس تکنار و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا با 5 درصد افزایش، بیشترین رشد قیمت را داشتند و بیشترین کاهش قیمت هم نصیب شرکت‌های بیمه نوین و بیمه کارآفرین شد.
در بازار ابزارهای نوین مالی، اوراق تسهیلات مسکن دی 89 با 1.2 درصد کاهش به قیمت 332 هزار ریال رسید و تسهیلات مسکن فروردین 90 هم با 4.9 درصد افزایش با قیمت 365 هزار و 655 ریال معامله شد. در مبادلات اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم معاملات به ترتیب به خرید و فروش 139 هزار برگه مشارکت بوتان و 66 هزار و 630 برگه گواهی سپرده انصار تعلق داشت و در بازار ETF بیشترین حجم، به معامله  347 هزار و 300 واحد صندوق قابل معامله آسام به ارزش 4.13 میلیارد ریال اختصاص یافت.

پیام بگذارید